הלוואה לרכישת דירה - מחלקים את החלום לתשלומים

התשובה הטבעית והמתבקשת לשאלה שבכותרת היא פשוטה: לבדוק באופן מושכל ולהתייעץ עם יועץ פיננסי מקצועי ובלתי תלוי. בהשקעה בקרקע חקלאית יש מרכיב של אי ודאות לגבי המועד של שינוי ייעוד הקרקע לבנייה, אבל גלום בה פוטנציאל רב והיא עשויה להניב תשואה גבוה לרוכשים אותה.

 

הלוואה לרכישת דירה (משכנתא) היא הלוואה לשנים ארוכות. היא כרוכה בהחזר חודשי קבוע של אלפי שקלים ומהווה משקל כבד על משקי הבית בכלל, ועל משקיהם של זוגות צעירים בפרט. זו הדרך היחידה של חלק הארי מהזוגות הרוצים לממש את חלומם לבית. על מנת לעמוד במסגרת התשלומים חשוב להתייעץ עם מומחה כדי של תתחייבו לסכום שיכביד עליכם עד כדי שיבוש חייכם ופגיעה קשה באיכותה על ידי הפיכתכם לעבד ולשפחה של הבנק. 

 

בחינה מושכלת של חלופות שונות נדרשת כאן בהמלצה חמה. חשוב שתדעו באופן הברור ביותר כי שנים של החזר המשכנתא לפניכם (לרוב) ואלה יהיו שנים של מאמץ תובעני, ארוך ומתמשך, אשר יחייב אתכם לבנות סדר עדיפויות וכי החזר הלוואה הוא נתון קבוע בו. פנייה לאיש מקצוע שיוכל לתת הכוונה בסיסית ועד ייעוץ לעומק יוכל לעזור לכל מי שעתיד לקחת הלוואה לשם רכישת דירה.

סוגי ההלוואה רבים החלטה אחת

בשוק הפיננסי סוגים ומסלולים שונים עבור הלוואות, כך שכל הרוצה בכך יוכל לבחור מבין שלל הצעות. לפני לקיחת הלוואה שעתידה לעזור במימון הדירה החדשה חשוב להתייעץ עם יועץ משכנתאות מקצועי ובלתי תלוי, זה יוכל לכוון אתכם לפתרון המתאים לכם ביותר מכל בחינה.

כאמור והיות שמוצעים סוגים שונים של הלוואות במשק, מומלץ בחון כל מיני הצעות לפני ההלוואה הגדולה. התרחקו מאנשי מקצוע בעלי אינטרסים. ופנו לקבל את עצתו של יועץ משכנתאות נטרלי ככל האפשר. בדקו אלטרנטיבות להלוואה לא רק מול הבנק שבו מתנהל חשבונכם, לדוגמא בנק למשכנתאות הוא הכתובת הטבעית לבירור החלופות. קיימים מסלולים שונים, בריביות משתנות, עם תנאי החזר שונים ולכל זוג מתאימה "חליפה, שצריכה להיתפר למידותיו". ניתן לחשב מבעוד מועד את הסכומים שתידרשו לשלם ולהיערך לכך מבעוד מועד. לפני החתימה בקשו להתוודע אל המסלולים השונים ויחד עם היועץ הפיננסי שלכם לקבל החלטה איזה מהם הוא היותר מתאים לכם. ניתן לממש ולהגשים את החלום על בית פרטי שלכם, גם אם במחיר מאמץ מתמשך ודחייה של חלומות אחרים - גם אם לא ויתור עליהם.

רוכשים קרקע להשקעה או דירה למחייה

לאחר שבדקתם, התרוצצתם והחלטתם, כעת יש מקום עם תנאים נוחים להלוואה הגיעה העת להחליט אם לבנות מאפס את דירת החלומות על קרקע שטוחה או דווקא לאתר את הפנינה הנדלנית, דירה "מוכנה" שתוכלו לשלם עליה וישר לקבל מפתח ולהעביר אליה את כל המשפחה. עומדת לפניכם החלטה לא פשוטה, אך עדיף לחשוב פעמיים מאשר ליפול פעם אחת. לא חשוב מה תחליטו לכל החלטה הקדישו את הזמן ושקלו בכובד ראש מה מתאים לכם מהפן הכלכלי, הפיננסי והמשפחתי.

קרא 1184 פעמים
כניסה

כניסה לחשבון

שם משתמש
סיסמה
זכור אותי

עקבו אחרינו

מעוניין ביעוץ ללא עלות?