קרקע חקלאית להשקעה - כיצד נדע במה להשקיע?

התשובה הטבעית והמתבקשת לשאלה שבכותרת היא פשוטה: לבדוק באופן מושכל ולהתייעץ עם יועץ פיננסי מקצועי ובלתי תלוי. בהשקעה בקרקע חקלאית יש מרכיב של אי ודאות לגבי המועד של שינוי ייעוד הקרקע לבנייה, אבל גלום בה פוטנציאל רב והיא עשויה להניב תשואה גבוה לרוכשים אותה. 

 

הואיל והמחסור בדירות ומצוקת הדיור של רבים מאיצה את רשות מקרקעי ישראל להפשיר קרקעות חקלאיות ולייעד אותן לבנייה, חל תהליך מבורך של הפשרת קרקעות בעיקר באזור השרון. בשל קרבת האזור למרכז הארץ הוא אטרקטיבי ומבוקש. בכל מקרה, לפני ביצוע הרכישה חשוב לוודא כי הקרקע מצויה במקום שיש סיכוי ממשי להפשרתו כדי שלא תמצאו עצמכם עם פיסת אדמה שכמוה כאבן שאין לה הופכין.

בטרם רכישת קרקע - דגשים חשובים לידיעה

רגע לפני שפונים לבדוק קרקעות ואופציות חשוב לוודא כי הקרקע המיועדת לרכישה נמצאת קרוב לאזור בנוי או כזה המצוי בתהליך בנייה מתקדם, כי הקרקע עתידה להיכלל במסגרת תכנית מתאר עירונית או ארצית. אלה מגבירים את הסיכוי כי אותה קרקע חקלאית תופשר לבנייה. תהליך מואץ ומתרחב של הפשרת קרקעות לבנייה מאמיר את ערך הקרקע והופך אותה ל"מציאה". לפני הרכישה וכתנאי הכרחי לה, רצוי כי תוודאו שהרכישה תיעשה בשקיפות מלאה, כדי שתאפשר לכם לבחון באופן מעמיק את הפוטנציאל של שינוי ייעודה. חשוב ומומלץ ביותר להסתייע בשירותיו של עורך דין מקרקעין אשר זה יבחן את המעמד המשפטי של הקרקע ואת האזור שבו היא מצויה, וכן ילמד את המצב ואת התהליכים של אישור ההפשרה והבנייה.

לא עוד אדמה – קרקע מניבה

בכל רחבי הארץ בצידי הכבישים, הן העירוניים והן הבין עירוניים לאורך כל ימות השנה תמיד ניתן לפגוש בשלטים המציעים אדמות בכל מיני גדלים לרכישה במחירים אטרקטיביים. לא מדובר בעוד קרקע לחקלאות כי אם אופציה טובה להשקעה, שעם תכנון וחשיבה קדימה יכולה להמיר רגבי אדמה למטילי זהב של ממש. כיום אדמות של חקלאות כאמור, אט אט מופשרות לבנייה, ואם תהיו מספיק חכמים וזריזים תוכלו לרכוש קרקע שלא מזמן ייעודה היה לשימוש המגזר החקלאי בלבד, אך כעת פונה לציבור לקנייה והשקעה נדלנית מעולה. 

 

בטרם תפנו לבדוק אופציות השקעה שימו לב והיו ערניים, משקיעים זהירים במטרה להיות מצליחים. מומלץ להסתייע באנשי מקצוע שיספקו את כל המידע הנדרש כך שתוכלו להשקיע ללא כל חשש. כאשר איש מקצוע נכנס לתמונה כל השקעה הופכת ליותר בטוחה.

קרא 1106 פעמים
כניסה

כניסה לחשבון

שם משתמש
סיסמה
זכור אותי

עקבו אחרינו

מעוניין ביעוץ ללא עלות?