מגיע לך ייעוץ בחינם!

אנא השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

 

dudu1

אור-קיסר  חפשו אותנו בפייסבוק
אור קיסר  צפו בנו ביוטיוב
אור-קיסר  בקרו אותנו בגוגל +

שתפו את העמוד 
FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest

הגדרת יעדים וניהול משא ומתן

לאחר שסיימנו את שלב החיפוש והגדרנו את הפרמטרים המתאימים לצרכינו, נתחיל בתהליך משא ומתן אפקטיבי. ניתן לעינינו את המטרה הנעלה ביותר עבורנו במחיר הטוב ביותר אשר נוכל להשיג. נכון שזה קצת סיזיפי, אך ככל שנסתובב ונכיר יותר נכסים, נלמד על האזור ונעשיר את הידע, כך נוכל להכיר את החולשות והחזקות שבכל אזור ונוכל להימנע ולהישמר מנוכלים ומעסקאות שווא, נוכל לשתף פעולה עם המתווך ולשדר תיאום מלא בדרישות.
על מנת להימנע מאכזבות מיותרות, בזבוז זמן וכמובן לא "ליפול" בבחירה שעל פניה נראית מצוינת ולמעשה תהיה "חתול בשק" יש להגדיל רשימה מדויקת של פרמטרים אשר יהיו הקווים המנחים בבחירת הדירה, צ'ק ליסט אשר נוכל לבחון את הפרמטרים ולדעת האם הדירה בכלל נמצאת בקריטריון וניתן להמשיך בביצוע בדיקת הדירה עד לרכישתה, יש לעדכן את המתווך המתלווה בתוכן הצ'ק ליסט, על מנת שזה יידע מהם הפרמטרים ויוכל לצמצם את הביקורים לביקורים מדויקים על פי הצרכים. לפני שנתחיל יש להגדיר את התוצאה הרצויה לנו, את ההתפשרות וסף המחיר אותו נרצה לשלם, זאת על מנת לחסוך לנו רגעים מיותרים במשך המשא ומתן.

שלושת העקרונות הראשונים הם: מחיר, זמן פינוי ותנאי תשלום.

המחיר:

בדרך כלל המחיר אותו דורש המוכר הוא "מחיר פתיחה" יש לקחת בחשבון שהמחיר הנקוב גבוה בכמה אחוזים ממחיר הדירה באמת וזאת על מנת לנהל את משא ומתן ולאפשר להוריד במחיר עד להגעה לעמק השווה. הבחירה במתווך מקצועי במיוחד תקל מאוד בבעיית "מחיר הפתיחה", בהתמודדות מול מוכרים אשר מנסים את שיטת win win, מוכרים אלה אינם יודעים כי אותו מתווך מקצועי במיוחד ובקיא בכל פרטי הרכישה ומנסים להערים במחירים.

מתווך מקצועי

יוכל לאמוד בקלות האם מדובר במוכר המנסה להערים קשיים או במוכר אמתי אשר באמת מעוניין למכור בכנות את הנכס.

זמן פינוי

בזמן הפינוי חייבת להיות הגדרה מדויקת של הצרכים ועד כמה נרצה להיות גמישים, זמן הפינוי יכול להיות גורם מטרפד של העסקה ולכן חשובה פה גמישות מחשבתית על מנת להגיע לעמק השווה על מנת שעסקה זו תצא לפועל.

תנאי תשלום

נקודת חוזקה אשר יכולה לאזן נקודות אחרות ואפילו לשפר אותן, בתנאי התשלום חשוב שיוגדרו התשלומים באופן קבוע במסגרת החוזית ושיהיו מוגנים ע"י עורך הדין אשר יאפשר תזוזה באפשרות התשלום במידת הצורך וכמובן ללא חריגה.
נתקלתם בדירת החלומות חשוב לא להראות התלהבות, ההפך צרו אווירה שלילית, לפעמים זה עוזר לגמישות מצד המוכר ולפשרות נוספות. שיחת חולין תגמיש את המשא ומתן ותיצור אווירה חיובית ואמפטייה היכולים להוביל לתהליך קל יותר ולהתגמשות בפרמטרים נוספים. משא ומתן הוא סוג של אומנות, אשר בד"כ רוכש מתווך מקצועי במיוחד במהלך עבודתו, אם בחרתם במתווך המקצועי הנכון הוא יינצל את נקודות התורפה הרלוונטיות וינהל את התהליך לסגירת העסקה בהסתכלות כולל על כל הפרמטרים המבוקשים לשביעות רצון הלקוח, שהוא הקונה.

קרא 1193 פעמים
כניסה

כניסה לחשבון

שם משתמש
סיסמה
זכור אותי

עקבו אחרינו

מעוניין ביעוץ ללא עלות?